Головний редактор
Цей номер наукового видання "Стиль і текст" в основному присвячений різним аспектам діалогу автора і читача. Відкриває журнал стаття головного редактора Н. Непийводи, де сформульовано теоретичні засади взаємодії (інтеракції) автора з аудиторією. Соціолінгвістичні аспекти такої взаємодії висвітлено у матеріалі Н. Шумарової. Способи виявлення психологічних рис автора, сприйманих читачем під час знайомства з текстом, схарактеризовано на прикладі художнього твору (Т. Неймаш).
Аналіз текстів з погляду сприймача подано у публікації П. Селігея, де наведено змістові та формальні прийоми, що допомагають привернути увагу читача публіцистичного твору, а також у статті В. Корнєєва, в якій подано методику оцінювання ефективності впливу повідомлення на читача.
У номері розглянуто особливості взаємодії автора і читача у творах різних жанрів: Т. Ковалевська аналізує застосування методів нейролінгвістичного програмування для різноманітних дискурсів; Х. Дацишин – на прикладі використання динамічної і статичної метафор у політичному дискурсі – з'ясовує особливості інтеракції у сфері політики, Т. Смирнова розглядає взаємодію комунікаторів у сфері реклами.
Ряд статей номера присвячено спілкуванню автора і читача через посередництво наукового тексту: у статті Н. Зелінської йдеться про риторику науки як нову модель комунікації; праця Г. Дядюри висвітлює проблему образності як засобу діалогічності в науково-популярних і науково-дидактичних творах; подано зразок своєрідного жанру наукової літератури, який відображає діалог двох науковців, – відгук офіційного опопнента на дисертацію (подано відгук Л. Ставицької).
У номері подано повідомлення про виступи на науковому семінарі кафедри мови стилістики Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
© Інститут журналістики. Усі права застережені
Посилання на матеріали цього видання під час їх цитування обов'язкові