Ласкаво просимо

до електронної бібліотеки Інституту журналістики

Головна || Законодавча база || Навчально-методичні комплекси || Наукові видання
Праці викладачів || Студентські роботи || Різне


"Корисні" поради для авторів: як оформляти рукопис та спілкуватися з редакцією

1. Ніколи не зволікайте з поданням тексту до редакції! Написали? - сьогодні ж несіть свій твір та пропонуйте його до друку. Талант, як відомо, не проп`єш, тому ваше геніальне творіння неодмінно візьмуть, навіть якщо в ньому буде декілька незначних помилок (а хто не помиляється?!)

2. Ні в якому разі не друкуйте свій твір на машинці, а тим більше - на комп’ютері! Редакторові набагато приємніше буде читати його написаним від руки, особливо ж - якщо почерк не дуже розбірливий. Тоді краще видно, з якою силою натхнення та таланту писав митець. Та й кожен редактор в душі - детектив і страшенно полюбляє годинку-другу посушити голову над "темним" місцем у рукописі.

3. Не підписуйте свій твір. Редактор, звичайно ж, впізнає Майстра за почерком і стилем. Те саме стосується ваших координат: телефону, електронної адреси тощо. Треба буде - знайдуть!

4. Номери сторінок, скріпки або прозорі кульочки-файли - то все для снобів і зануд! Воно ж і так зрозуміло, що до чого і звідки!

5. Пишіть дрібно, густо, не залишаючи зайвого місця на полях і проміжків між рядками, з обох сторін аркуша. По-перше, ніякі редакторські правки для вашого тексту не знадобляться, по-друге, країна і так задихається від нестачі дерев!

5.1. Варіант: візміть у редакції електронну адресу і перешліть свій творчий доробок файлом. Людям читати з екрану набагато зручніше, а якщо в когось поганий зір - то роздрукує собі на принтері, нічого з ним не станеться.

6. Прикрасьте свій рукопис квіточками, чортенятами або іншими прикольними фішками. І не забудьте у двох-трьох місцях залишити плями від чашки з кавою - це стильно і одразу додає текстові незабутнього вигляду.

6.1. Якщо надсилатимете твір у файлі - неодмінно додайте курсивів, жирних виділень, графічних зображень тощо. І ні в якому разі не архівуйте його - це зайвий клопіт і для вас, і для того, хто цей файл отримає.

7. Узагалі-то, бажано подавати не один твір, а одразу все, що ви тільки встигли написати за свій іще недовгий, але плідний творчий вік. Причому починайте підшивку з найменш вдалих (якщо це слово взагалі прийнятне стосновно ваших шедеврів), а чимдалі - розміщуйте досконаліші і досконаліші твори. По-перше, редактор зможе реально оцінити ваш творчий розвиток, по-друге, йому буде приємно прочитати найкращі твори після решти, на п`ятий чи шостий день вивчення усього масиву вашої мистецької долі.

8. Зазирніть до редакції через годинку і перепитайте: "Ну як воно?" Якщо подали Зібрання Творів - тоді можна і через дві. Але неприпустимо чекати більше дня-двох, про тиждень і не йдеться!

9. Будь-які зауваження щодо ваших творів - нісенітниці, котрі не варто й вислуховувати. Вас просто не зрозуміли! Не розгледіли вашого таланту! Негайно забирайте твори і йдіть.

10. Але якщо раптом... Стосовно правок, пропозицій змінити назву, вирізати "затягнуті епізоди, які не несуть жодного смислового чи емоційного навантаження". Не погоджуйтесь! А от ви так бачите, це ваш авторський погляд! Впевнено доводьте своє, не розмінюючись на аргументації, в котрих використовувалися б літературознавчі терміни, синтаксичні чи пунктуаційні правила. Ви мусите бути вищі цього!

11. Після узгодження правок не поспішайте заносити до редакції чистову роздруковку. Підберіть найгіршу (яку "не жалко") дискету, скиньте туди обраний текст і, аби не пропадало місце, інші свої тексти (бажано - усі, бажано - в один файл) і заносьте десь місяців через два. Головне: правки, про які йшлося, не вносьте! Вони там у редакції вдруге ж не перечитуватимуть. А якщо навіть перечитають - зрозуміють, що ви - людина принципова, і заповажають ще більше.

12. Якщо просять принести фотографію - краще за все несіть ту, де ви ще у колисці. Чи оту, коли ви знімалися "на паспорт". Основне правило: чим менша вона і розмитіша - тим краще. Читач любить, коли особа автора залишається таємничою.

13. Здавши-таки усі матеріали, не забудьте зазирнути наступного ж дня до редакції, аби забрати авторські екземпляри і свій чималенький гонорар.

"Корисні" поради давав Володимир Пузій


© Інститут журналістики. Усі права застережені
Посилання на матеріали цього видання під час їх цитування обов'язкові