Ласкаво просимо
Список художній текстів до курсу
Антоненко-Давидович Борис. Смерть.
Антонич Богдан-Ігор. Автопортрет. Елегія про перстень. Село. Праліто. Яворова повість.
Багряний Іван. На вибір: Тигролови. Огненне коло. Сад Гетсиманський. З публіцистики: Чому я не хочу повертатися до СССР.
Бажан Микола. Пісня бійця. Сліпці.
Барка Василь. Жовтий князь.
Вінграновський Микола. Прелюд землі. Скіфська колискова. Остання сповідь Северина Наливайка. Вночі, серед ночі хтось тихо… Сеньйорито акаціє. У синьому небі я висіяв ліс..
Вишня Остап. Чухраїнці. Усмішки літературні. Дещо з українознавства.
Гончар Олесь. Твоя зоря.. На вибір: Прапороносці, Собор, Людина і зброя, Тронка. Новели: За мить щастя. Пізнє прозріння.
Драч Іван. Балада про соняшник. Балада роду. Крила. Смерть Шевченка. Чорнобильська мадонна.
Довженко Олександр. Арсенал. Земля. Україна в огні. Повість полум'яних лгт. Зачарована Десна. Щоденники.
Дрозд Володимир. Спектакль.
Еллан-Блакитний Василь. Червоні зорі. Вперед! Після Крейцерової сонати.
Загребельний Павло. Я - Богдан (або: Південний комфорт).
Земляк Василь. Вавілон (Лебедина зграя).
Зеров Микола. Київ з лівого берега. Саломея. Князь Ігор. Класики. Рro Domo. Самоозначення. Аристарх. Аргонавти.
Іваничук Роман. На вибір: Манускрипт з вулиці Руської. Четвертий вимір. Мальви. Орда. Ренегат.
Йогансен Майк. Подорож ученого доктора Леонарло і його майбутньої коханки прекрасної Альчести у Слобожанську Швейцарію.
Драй-Хмара Михайло. Лебеді. Від болю сонце скорчилось і в'яне. І знов обвугленими сірниками на сірих мурах значу сірі дні.
Косинка Григорій . У житах. Фавст.
Костенко Ліна. Маруся Чурай. Берестечко. Вибрані вірші – І засміялась провесінь. Шукайте цензора в собі. Осінній день березами почавсь. Страшні слова, коли вони мовчать. Осінній день. Спини мене, отямся і отям. Скіфська баба. Доля. Чекаю дня, коли собі скажу.
Кочерга Іван. Свіччине весілля.
Малишко Андрій. Україно моя! Пісня про рушник.
Калинець Ігор. Верлібровий вирок. Звернення зі стін. Підсумовуючи мовчання.
Куліш Микола. Народний Малахій. Мина Мазайло. Патетична соната.
Маланюк Євген. Стилет чи стилос? Сучасники. Уривок з поеми (“Внук кремезного чумака“). Псалми степу. Сьогодні. Напис на книзі віршів. Варязька балада. Варяги. Діва-0бида. Публіцистика: Малоросійство.
Мушкетик Юрій . На вибір: Обвал. Сльоза Офелії. Білий лебідь на зимовому березі. Брат на брата.
Олійник Борис. Цикл "Кредо".
Ольжич Олег. Незнаному воякові. Нащо слова? Ми діло несемо. Готи. Дванадцять літ кривавилась земля. Публіцистика: Українська історична свідомість. Дух руїни.
Осьмачка Тодось. На вибір: Старший боярин. Ротонда душогубців. План до двору.
Павличко Дмитро. Коли помер кривавий Торквемада. Ти зрікся мови рідної. Якби я втратив очі, Україно. Два кольори. Моя любове, ти – як Бог.
Плужник Євген. Галілей. Був це хлопчик лагідний і тихий. Падає з дерев пожовкле листя. Напишеш і рвеш ... і пишеш знову. Мрії від серця відтяв. Хай чужина комусь вбирає очі. Цвігуть думки, а на слова скупіше. Суди мене своїм судом суворим. Ходить ... Все ходить. Вона зійшла до моря. Поетові.
Рильський Максим. Ластівки літають, бо літається. Осміяний самим собою. Сьогодні був у мене сатана. Синя далечінь. У теплі дні збирання винограду. Поцілунок. Епоху, де 6 душею відпочить. Чумаки. Мова. Почорніли заводі в озерах. Поетичне мистецтво. Слово про рідну матір.
Самчук Улас. На вибір: Марія. Волинь.
Сосюра Володимир. Коли потяг у даль загуркоче Любігь Україну. Мазепа. Розстріляне безсмертя.
Підмогильний Валер'ян. . Невеличка драма. Місто. Проблема хліба. Історія пані Ївги.
Симоненко Василь. Лебеді материнства. Ти знаєш, що ти людина. Україні (Задивляюсь у твої зіниці). . Пророцтво 17-го року. Де зараз ви, кати мого народу? Найогидніші очі порожні. Курдському братові. Жорна. Казка про Дурила.
Стус Василь. Ярій, душе! У цьому полі, синьому, як льон. Як добре те, що смерти не боюсь я. Не одлюби свою тривогу ранню. Не можу я без посмішки Івана. Останній лист Довженка. Трени М. Г. Чернишевського.
Теліга Олена. Літо. Я руці, що била, не пробачу. Поворот. Мужчинам. Сучасникам. Відповідь. Публіцистика: Якими нас прагнете? Партачі життя.
Тичина Павло. Зі збірки "Сонячні кларнети" - поеми "Скорбна мати", "Золотий гомін" та всі вірші; зі збірки "Плуг" - "І БЕЛИЙ, і Блок", "Зразу ж за селом", "Листи до поета", "Ронделі"; зі збірки “Замість сонетів і октав“ – “Терор“, “Найвища сила“; зі збірки “Вітер з України“ – “Три сини“, “Перед пам“ятником Пушкіну в Одесі“, “Осінь така мила“. “З далекого походу“, “Прийшли до мене гості“, “О, я не невільник“, “Дзвінкоблакитне“, “Прометей“, “До кого говорить“, “Похорон друга“, “Матері забуть не можу“.
Тютюнник Григорій. Вир.
Тютюнник Григір. Віддавали Катрю. Смерть кавалера. Три зозулі з поклоном.
Хвильовий Микола. Я (романтика). Повість про санаторійну зону.Сентиментальна історія. Публіцистика: Україна чи Малоросія?
Чумак Василь. Цикл “Соціальне“.
Шевчук Валерій. Дім на горі або Срібне молоко.
Яновський Юрій. Майстер корабля. Вершники.
Яворівський Володимир. Що ж ми за народ такий?
Свідзинський Володимир, Семенко Михайль, Поліщук Валер“ян – по 2- 3 вірші за хрестоматією.
Українська поезія останніх десятиріч - Голобородько Василь, Мельничук Тарас, Воробйов Микола, Віктор Кордун,Римарук Ігор, Герасим“юк Василь, Малкович Іван, Ірванець Олександр, Віктор Неборак, Цибулько Володимир, Сергій Жадан, Павло Вольвач – по 1- 2 вірші за хрестоматією.
Зразки прози сучасних молодих прозаїків - Андрухович Юрій, Медвідь В”ячеслав, Пашковський Євген, Ульяненко Олесь, Прохасько Тарас та ін. за вибором студента.
© Інститут журналістики. Усі права застережені
Посилання на матеріали цього видання під час їх цитування обов'язкові